Szpital
Pacjentów wymagających całodobowej opieki przyjmujemy na leczenie szpitalne. Dokładamy wszelkich starań, aby hospitalizacja pacjentów weterynaryjnych przebiegała w miłej, ciepłej atmosferze, która zminimalizuje niepewność i lęk wynikające z rozłąki. Szpital dla zwierząt to miejsce, w którym niejednokrotnie ratuje się zdrowie i życie pupili.

Jakie są przyczyny hospitalizacji psów i kotów?
Całodobowa opieka weterynaryjna jest niezbędna w leczeniu wielu nagłych, groźnych chorób, które wymagają podawania leków i stałego monitorowania życia pupila.
Do szpitala zwierzęcego trafiają także ranne zwierzęta będące ofiarami wypadków i kontaktu z drapieżnikami. Hospitalizacja pacjenta pozwala na dokładne przygotowanie go do zabiegu chirurgicznego. Na miejscu wykonywane są niezbędne badania obrazowe i laboratoryjne.
Czy Twój pupil potrzebuje hospitalizowania
Wskazaniem do zatrzymania czworonoga w szpitalu są także:
Prężny rozwój kardiologii weterynaryjnej pozwala na wczesne rozpoznawanie schorzeń oraz na ich efektywne leczenie. Niezależnie od gatunku i rasy czworonożnego przyjaciela, wyróżniamy szereg niepokojących objawów, które są wskazaniem do niezwłocznego kontaktu z kardiologiem:
- poważne problemy z oddychaniem
- niewydolność serca
- krwotoki
- udar cieplny
- ataki padaczkowe
- zatrucia
Hospitalizacja czworonogów umożliwia nam:
- dożylne podawanie leków
- przeprowadzenie wnikliwej obserwacji i monitorowanie stanu pacjenta
- wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych
- odpowiednie przygotowanie pacjentów do zabiegów chirurgicznych
- natychmiastową interwencję w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia
Jak przygotować czworonoga na pobyt w szpitalu?
Hospitalizacja planowa w odróżnieniu od nagłych stanów zagrażających zdrowiu i życiu pupila daje szansę na odpowiednie przygotowanie zwierzęcia do zmiany otoczenia.
Do najczęstszych zaleceń należy przede wszystkim wprowadzenie głodówki, czy dopilnowanie, aby pupil zjawił się na miejscu z pełnym pęcherzem. Konkretne zalecenia są zależne od celu hospitalizacji. Zdarza się, że lekarz zaleci przyjmowanie konkretnych leków już na kilka dni przed terminem hospitalizacji. Aby złagodzić stres, jaki u czworonoga wywołuje rozłąka, warto zostawić mu w szpitalu ulubione legowisko lub zabawkę.

Nowoczesny sprzęt medyczny
Wśród profesjonalnej aparatury medycznej, jaką dysponujemy w naszym szpitalu dla psów i kotów, znajdują się między innymi:
Nasze gabinety zostały wyposażone w profesjonalną aparaturę medyczną, która pozwala na wykonanie dokładnej diagnostyki oraz na wdrożenie skutecznego leczenia. W codziennej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie, które w połączeniu z profesjonalnym wyposażeniem jest gwarancją najlepszego poziomu opieki weterynaryjnej.
- nowoczesne narzędzia stomatologiczne
- sprzęt przeznaczony do monitorowania czynności życiowych
- ultrasonograf
- koncentrator tlenu
Nasze placówki
Oferujemy szeroki zakres usług, które dotyczą diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego.
Do odwiedzania naszych placówek także zapraszamy pacjentów z:
Bielsko-Biała, Dębowiec, Cieszyn, Skoczów, Czechowice-Dziedzice, Ustroń, Wisła, Strumień, Pawłowice, Żywiec, Kęty, Andrychów, Pszczyna, Oświęcim, Szczyrk, Milówka, Węgierska Górka, Kozy, Kobiernice, Porąbka, Wilkowice, Bystra, Buczkowice, Bestwina, Wilamowice, Brzeszcze, Goleszów, Istebna, Jasienica, Biery, Mazańcowice, Górki Małe, Górki Wielkie, Międzyrzecze, Chybie.
Lekarze
Nasi lekarze

Marta Napora-Rutkowska
Lek. wet.

Kamil Baczyński
Lek. wet.

Katarzyna Czarny
Lek. wet.

Joanna Springer
Lek. wet.

Marta Waga
Lek. wet.

Magdalena Tomasikiewicz
Lek. wet.
Pytania <-> odpowiedzi
FAQ
Każde zwierzę przyjmowane do szpitala jest otaczane opieką wykwalifikowanej kadry lekarskiej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi czworonożni pacjenci wracali do zdrowia w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzają nas opiekunowie czworonogów, zostawiając w naszych rękach swoich najlepszych przyjaciół. Wieloletnie doświadczenie i kierunkowe wykształcenie naszej kadry są gwarancją najwyższej jakości świadczonej opieki zdrowotnej. Lekarze weterynarii na bieżąco kontaktują się z właścicielem czworonoga i przekazują informacje dotyczące jego stanu zdrowia oraz postępów w leczeniu.
Adaptacja pacjenta w nowym miejscu zazwyczaj wymaga czasu, a odwiedziny ukochanego człowieka mogą zaburzyć jej przebieg. Radość z odwiedzin jest źródłem nadmiernej ekscytacji, a stres z powodu zakończenia wizyty może mieć negatywny wpływ na stan pacjenta. Decyzję o odwiedzinach podejmuje się indywidualnie, biorąc pod uwagę czynniki takie jak osobowość zwierzęcia, stopień jego świadomości, stan zdrowia czy wreszcie długość hospitalizacji. Kilkudniowy pobyt związany z operacją i wybudzeniem z narkozy nie jest dobrą okazją do odwiedzin, które natomiast można rozważyć w przypadku długotrwałego leczenia przewlekłych chorób zagrażających życiu zwierzęcia.