Dietetyk weterynaryjny
Zdrowa dieta dla Twojego pupila.

Dietetyk zwierzęcy
Zoodietetyk to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się prawidłowym żywieniem psów i kotów.
Misją specjalistów z dziedziny dietetyki weterynaryjnej, którzy współpracują z Lux-Vet jest propagowanie odpowiednich nawyków żywieniowych wśród właścicieli zwierząt domowych. Psi dietetyk współpracuje z lekarzami weterynarii oraz z behawiorystami, dbając o to, aby dieta była dopasowana do zdrowia i potrzeb pupila. W naszej klinice dietetyk jest jednocześnie lekarzem weterynarii.
Jak rozpoznać, że Twój pupil potrzebuje pomocy dietetyka weterynaryjnego?
Objawy najczęściej towarzyszące nadwadze u zwierząt, które powinny zaniepokoić właściciela
Konsultacja z dietetykiem dla zwierząt to zawsze dobre rozwiązanie. Jest to podstawowy element profilaktyki, ponieważ odpowiednie żywienie ma ogromny wpływ na kondycję pupila.
Wizyta nie zawsze musi odbywać się stacjonarnie. Psi dietetyk online również może pomóc w ustaleniu planu zbilansowanej diety bogatej w niezbędne składniki odżywcze.
Warto pamiętać, że prawidłowa dieta to podstawa prawidłowego stanu zdrowia psów i kotów. Dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem weterynaryjnym, kiedy tylko pupil dołączy do naszej rodziny i sprawdzić czy to co podajemy pupilowi jest dla niego dobre.
- nadwaga
- problem z nerkami
- problem z wątrobą
- problem z trzustką
- cukrzyca
- nietolerancja pokarmowa
- alergia
Oprócz profilaktycznej konsultacji psi lub koci dietetyk może pomóc właścicielom zwierząt, które borykają się z nadwagą, problemami z nerkami, wątrobą i trzustką, czy z różnego rodzaju alergiami, nietolerancjami pokarmowymi, a nawet z cukrzycą.
Kiedy Twój pupil potrzebuje pomocy dietetyka?
Umów konsultację u psiego lub kociego dietetyka online, jeżeli Twój pupil:
- ma nieprawidłową masę ciała (niedowaga, nadwaga, otyłość),
- cierpi z powodu dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
- choruje na cukrzycę,
- ma problemy skórne,
- jest narażony na alergie i nietolerancje pokarmowe,
- boryka się z chorobami nerek, wątroby lub trzustki,
- cierpi z powodu zaburzeń hormonalnych,
- należy do rasy narażonej na kłopoty z wagą.
Profilaktyka
Odpowiednia dieta bogata w składniki odżywcze i dostosowana do wagi i wieku zwierzęcia ma decydujący wpływ na jego ogólną kondycję.
Dietetyk weterynaryjny:
- ocenia kondycję, stan zdrowia i stopień odżywienia zwierzęcia w skali BCS,
- dobiera wysokiej jakości pokarm do wieku, gatunku i stanu zdrowia zwierzęcia,
- pomaga dobrać odpowiednie suplementy diety dla psów i kotów,
- może ułożyć odpowiednią dietę domową.
co wchodzi w zakres naszych usług
Jakie usługi i badania wykonujemy w tym zakresie?
Dietetycy weterynaryjni współpracujący z Lux-Vet oferują kompleksowe usługi mające na celu wprowadzenie do życia pupila zdrowej, zbilansowanej diety opracowanej na podstawie oceny stanu zdrowia, kondycji i predyspozycji rasowych jednostki. Specjalista ściśle współpracuje z lekarzami weterynarii, aby mieć wgląd do wyników badań czworonożnego pacjenta. Współpraca zaczyna się od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu żywieniowego – online lub podczas spotkania, którego finalnym skutkiem jest opracowanie indywidualnego planu żywienia i suplementacji. Konsultacja naszych specjalistów nie kończy się w tym miejscu. Właściciele zwierząt mogą liczyć na stałe wsparcie i kontakt z dietetykiem weterynaryjnym w celu rozwiania wątpliwości i poznania odpowiedzi na nurtujące pytania.
Sprawdź, czy Twój pies odżywia się prawidłowo
Tabela żywieniowa dla psa - waga / wiek
Waga psa (kg)
Dzienna dawka żywieniowa zbilansowanej suchej karmy(g)
2-3 miesiące
4-6 miesięcy
1-3
60-145
50-110
4-5
170-200
140-160
6-10
230-330
190-280
11-15
360-450
300-370
16-20
390-460
21-30
480-630
31-40
640-780
41-50
790-910
51-65
61-70
Sprawdź, czy Twój kot odżywia się prawidłowo
Tabela żywieniowa dla kota - waga / wiek
Kryteria
Dzienna dawka żywieniowa zbilansowanej suchej karmy(g)
Kocięta
Wiek
Waga
Ilość porcji
Sucha karma
20 tygodni
0,5 – 1
4
30 – 70
20 tygodni
1 – 2
3
50 – 70
30 tygodni
1,5 – 3
2
50 – 70
40 tygodni
2,5 – 4
1
50 – 90
Koty dorosłe
Aktywne
2,5 – 4
1 – 2
60 – 90
Nieaktywne
2,5 – 4
1 – 2
60 – 120
Ciąża
2,5 – 5
1 – 2
70 – 120
Laktacja
2,5 – 5
3 – 4
170 – 300
Po kastracji
2 – 4,5
1
60 – 75
Seniorzy
5 – 10
3 – 4
45 – 85
Nasze placówki
Oferujemy szeroki zakres usług, które dotyczą diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego.
Do odwiedzania naszych placówek także zapraszamy pacjentów z:
Jaworze, Skoczów, Bielsko-Biała, Dębowiec, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Ustroń, Wisła, Strumień, Pawłowice, Żywiec, Kęty, Andrychów, Pszczyna, Oświęcim, Szczyrk, Milówka, Węgierska Górka, Kozy, Kobiernice, Porąbka, Wilkowice, Bystra, Buczkowice, Bestwina, Wilamowice, Brzeszcze, Goleszów, Istebna, Jasienica, Biery, Mazańcowice, Górki Małe, Górki Wielkie, Międzyrzecze, Chybie.
Lekarze
Nasi lekarze

Zuzanna Opyrchał
Lek. wet.

Marta Rus
Lek. wet.

Kamil Baczyński
Lek. wet.

Katarzyna Czarny
Lek. wet.

Karolina Brenskott-Anyu
Lek. wet.

Joanna Springer
Lek. wet.

Marta Waga
Lek. wet.

Sylwia Piątkowska
Lek. wet.

Magdalena Tomasikiewicz
Lek. wet.
Pytania <-> odpowiedzi
FAQ
Cena wizyty u dietetyka dla psów i kotów jest uzależniona od wielu czynników, takich jak ilość badań koniecznych do przeprowadzenia, czy stan zdrowia czworonoga. Cena konsultacji u dietetyka wynosi około 100 zł za godzinę.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje konsultacja w Lux-Vet skontaktuj się z nami.
Kluczem do uzyskania prawidłowej masy ciała u pupila jest zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. W utrzymaniu zwierzęcia w dobrej kondycji pomaga zoodietetyk. Konsultacja pozwala na ustalenie indywidualnego planu żywienia, który w razie potrzeby może być ukierunkowany na redukcję masy ciała.
Odchudzanie kota to nie lada wyzwanie, jednak prawidłowa masa ciała ma kluczowe znaczenie dla jakości życia zwierzęcia. Aby bezpiecznie i zdrowo odchudzić kota, warto skorzystać z konsultacji u dietetyka dla kotów, który pomoże ustalić indywidualny plan żywienia dostosowany do potrzeb i stanu zdrowia kota.
Odchudzanie zwierzęcia to długotrwały proces, który wymaga wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych na stałe. Bezpieczna redukcja masy ciała powinna trwać przynajmniej kilka miesięcy i odbywać się pod okiem dietetyka weterynaryjnego.
Najprostszym sposobem na sprawdzenie wagi zwierzęcia jest rutynowa wizyta u weterynarza który oceni jego kondycje na wizycie – przydatna do tego jest tzw. skala BCS. Specjalista oceni, czy pies lub kot ważą tyle, ile powinny według tabeli. Ponadto otyłe zwierzęta mają niewyczuwalne żebra, które pokrywa gruba warstwa tkanki tłuszczowej.
Dieta mająca na celu redukcję masy ciała u zwierzęcia powinna zostać stworzona przez specjalistę i dobrana do wieku, kondycji , stanu zdrowia zwierzęcia oraz przede wszystkim w oparciu o wyniki badań. Ponadto dieta redukcyjna powinna być wzbogacona o odpowiednią suplementację. W opracowaniu indywidualnego planu żywieniowego pomaga dietetyk zwierzęcy.
Nadwaga u psa jest prosta do rozpoznania, wystarczy sprawdzenie, czy pod sierścią psa, przy lekkim ucisku można wyczuć żebra. Ponadto sygnałem do niepokoju jest także zaokrąglona sylwetka i obwisły brzuch.
Dobrym sposobem jest włączenie do diety mokrej karmy o wysokiej zawartości mięsa i włókna. Warto jednak pamiętać, że bezpieczne i skuteczne odchudzanie psa po kastracji powinno odbywać się w porozumieniu z dietetykiem weterynaryjnym, który stworzy odpowiedni plan żywieniowy w oparciu o wyniki badań czworonoga.

Zadbaj o zdrowie pupila!
Zarezerwuj wizytę online
Twój pupil cierpi na określone schorzenie lub wymaga konsultacji dietetyka? Warto skontaktować się z weterynarzem w celu ustalenia szczegółów. Pamiętaj, że zwierzęta mają specyficzne potrzeby rasowe i wiekowe, więc zbilansowana dieta jest ważnym elementem w rozwoju Twojego zwierzaka.
Adres:
ul. Słoneczna 118,
43-384 Jaworze
Adres:
ul. Targowa 26,
43-430 Skoczów
Adres:
Dojazdowa 7,
43-300 Bielsko-Biała
Adres:
ul. Balicka 35,
30-149 Kraków