Centrum radiologii weterynaryjnej
Badanie RTG weterynaryjne opiera się na technice obrazowania wykorzystującej promienie rentgenowskie. Jest to metoda bardzo często stosowana w diagnostyce układu kostnego, w której wykorzystuje się zjawisko różnego pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała.

RTG u psa/kota - co to jest?
Badanie radiologiczne polega na prześwietleniu wybranego obszaru ciała zwierzęcia za pomocą wiązki promieni rentgenowskich.
Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wykrywania chorób obejmujących układ oddechowy, pokarmowy oraz kostno-stawowy. Badanie RTG wymaga unieruchomienia zwierzęcia i ułożenia go w pozycji umożliwiającej uzyskanie prawidłowego obrazu. W przypadku niektórych zwierząt prześwietlenie odbywa się w znieczuleniu ogólnym.
Jak rozpoznać, że Twój pupil jest chory?
Kiedy jest potrzebne badanie RTG u psa lub kota?
Wskazania do przeprowadzenia RTG u zwierząt towarzyszących nie różnią się specjalnie od okoliczności, w których to badanie wykonuje się u ludzi. Badanie radiologiczne jest konieczne w przypadku podejrzenia urazów, złamań i zmian dotyczących elementów układu kostnego, chorób układu krążenia, diagnostyki zmian w obrębie układu oddechowego, czy podczas poszerzonej diagnostyki objawów pochodzących ze strony układu pokarmowego. Zaleca się profilaktyczne wykonywanie badania obrazowego u zwierząt w średnim wieku (7 lat w przypadku psa, 5 lat w przypadku kota).
Na czym pracujemy?
Nasza Przychodnia wyposażona jest w najnowocześniejszy system bezpośredniej radiografii cyfrowej, a nasz aparat umożliwia szybką i bardzo dokładną ocenę narządów, układu kostnego, tkanek miękkich, jam ciała itp. Zdjęcia rentgenowskie zwierząt wykonujemy na bieżąco i po kilku minutach możemy je z Państwem omówić na ekranie monitora. Zdjęcia wydawane są na Państwa życzenie na płytach CD.
Pytania <-> odpowiedzi
FAQ
Uwaga! Przypominamy, że u pacjentów wymagających znieczulenia konieczna jest przynajmniej 12 godzinna głodówka.
Badanie RTG u czworonoga nie wymaga golenia sierści. Zależnie od rodzaju wykonywanej projekcji zwierzę leży na boku, na plecach lub na brzuchu. Przyjmuje się, że większość badań RTG powinna zostać wykonana w przynajmniej dwóch z wymienionych pozycji.
Opiekun powinien zaprzestać podawania wody pupilowi na około dwie godziny przed planowanym badaniem RTG.
RTG Weterynaryjne jest bezbolesne dla Twojego pupila

Zadbaj o zdrowie pupila!
Zarezerwuj wizytę on-line
Adres:
ul. Słoneczna 118,
43-384 Jaworze
Adres:
ul. Adama Mickiewicza 35,
43-430 Skoczów
Adres:
ul. Balicka 35,
30-149 Kraków
Nasze placówki
Oferujemy szeroki zakres usług, które dotyczą diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego.
Do odwiedzania naszych placówek także zapraszamy pacjentów z:
Jaworze, Skoczów, Bielsko-Biała, Dębowiec, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Ustroń, Wisła, Strumień, Pawłowice, Żywiec, Kęty, Andrychów, Pszczyna, Oświęcim, Szczyrk, Milówka, Węgierska Górka, Kozy, Kobiernice, Porąbka, Wilkowice, Bystra, Buczkowice, Bestwina, Wilamowice, Brzeszcze, Goleszów, Istebna, Jasienica, Biery, Mazańcowice, Górki Małe, Górki Wielkie, Międzyrzecze, Chybie.
Lekarze
Nasi lekarze

Marta Rus
Lek. wet.

Kamil Baczyński
Lek. wet.

Katarzyna Czarny
Lek. wet.

Zuzanna Opyrchał
Lek. wet.

Joanna Springer
Lek. wet.

Marta Waga
Lek. wet.

Magdalena Tomasikiewicz
Lek. wet.